Пам'ятки на військовий час
Перелік найважливіших пам'яток для населення під час воєнного стану
Суворо заборонено!
* Поширювати (розповідати) будь-яку інформацію та фото про наші військові сили, їх розміщення, переміщення, військові операції тощо; наприклад, за поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ чи інших військових формувань України – позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.
* Поширювати фото/відео обстрілів, підбитої техніки, літаків тощо (інформація викорис-товується для коригування вогню).
* Займатися збором металобрухту.
* Відвідувати побереження, користуватися човном та купатися в Чорному морі, Березанському лимані (південніше с. Лимани, с. Вікторівка). МІННА НЕБЕЗПЕКА!
* Відвідувати ліс та лісові насадження.
* Користуватися відео реєстратором.
* Запускати дрони/квадрокоптери.
* Перебувати на вулицях та громадських місцях під час комендантської години (окрім осіб з пропусками).
* Ходити в камуфльованому одязі (носіть звичайний одяг).
* Залишати увімкненим світло в нічну пору року (дотримуйтесь режиму світломаскування)!
Додаток «Повітряна тривога»
Встановіть застосунок Повітряна тривога, щоб миттєво отримувати сповіщення про повітряну тривогу у вибраному місті, громаді, районі чи області України від системи цивільного захисту.
За правильних налаштувань, застосунок буде голосно сповіщати про тривогу навіть у беззвучному режимі смартфона. Застосунок не потребує реєстрації, не збирає персональні дані або дані про геолокацію.
Для роботи додатку увімкніть доступ до мережі Інтернет!
Закачати додаток для смартфонів можна за наступними адресами:
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ukrainealarm
iOS: https://apps.apple.com/ua/app/повітряна-тривога/id1611955391?l
Huawei: https://appgallery.huawei.com/app/C105687609
або вказавши у пошуку: Повітряна тривога
Офіційний веб-сайт: https://www.ukrainealarm.com/
Користувачі Telegram можуть отримувати сповіщення про повітряну тривогу на офіційному каналі Миколаївської ОДА:
Дії населення при отримані сигналу "Повітряна тривога!"
Сигнал «Повітряна тривога» попереджає про безпосередню небезпеку нападу противника: довгий сигнал сирени тривалістю 3 хвилини і більше.
З моменту подавання сигналу і до моменту нападу може пройти кілька хвилин, тому діяти потрібно швидко і організовано.
Почувши сигнал "ПОВІТРЯНА ТРИВОГА", необхідно:
а) перебуваючи вдома:
- ввімкнути telegram канал Миколаївської обласної військової адміністрації t.me/mykolaivskaODA, телевізор, радіоприймач тощо і уважно прослухати інформацію, яка поступила;
- при можливості попередити сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч;
- закрити вікна, вимкнути усі електричні прибори та нагрівальні прилади, перекрити квартирний газовий вентиль, загасити печі, вимкнути світло;
- швидко одягнутися та одягти дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по-батькові, адреса, вік, номер домашнього телефону;
- взяти індивідуальні засоби захисту (за наявності), завчасно підготовлений запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди.
У разі відсутності в радіусі 500 м від будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком.
Ні в якому разі не можна після сигналу "ПОВІТРЯНА ТРИВОГА" залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах, адже внаслідок вибуху вони будуть руйнуватися від впливу ударної хвилі;
- зайняти місце у захисній споруді та виконувати вимоги старшого (коменданта): не палити, не смітити, голосно не розмовляти, дотримуватися спокою і порядку, обов'язково допомагати дітям, літнім людям та інвалідам;
- уважно слідкувати за розпорядженнями та сигналами оповіщення.
б) перебуваючи на роботі:
- виконати заходи, передбачені на цей випадок Планом дій та Інструкцією, діяти за вказівками керівництва суб’єкта господарювання;
- швидко, без паніки зайняти місце у захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні) та виконувати вимоги старшого (коменданта).
в) перебуваючи у громадському місці:
- вислухати вказівки адміністрації громадського місця та діяти у відповідності з ними (йти в зазначені сховища або укриття).
Сигнал «Відбій повітряної тривоги»: переривчасті звуки сирени тривалістю до 5-10 секунд подається через систему оповіщення (в громаді не подається).
Порядок укриття у захисних спорудах цивільного захисту
Після оголошення повітряної тривоги НАСЕЛЕННЮ НЕОБХІДНО: прибути до укриття, адреса якого заздалегідь уточнюється у селищній раді (див. на вході до селищної ради).
Для додаткового укриття населення можливо використовувати найпростіші укриття та укриття подвійного призначення, що знаходяться у підвальних приміщеннях багатоквартирних житлових будинків та адмінбудівель.
Жителям приватних житлових будинків як укриття можна використовувати підвали, погреби, овочесховища, тощо.
Не дозволяється брати з собою в укриття тварин, заносити легкозаймисті, вибухонебезпечні та громіздкі речі.
В укриттях треба вести себе організовано, без потреби не ходити, виконувати вказівки чергового персоналу, за необхідності, допомагати хворим і потерпілим.
Ні в якому разі не випускайте з поля зору дітей, тримайте їх біля себе. За необхідністю та по можливості надайте допомогу тим, хто її потребує: інвалідам та особам похилого віку.