27 січня - Міжнардний день пам'яті жертв Голокосту
27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…».
Президент оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів. А символом Голокосту в Україні є Бабин Яр. Масові розстріли тут розпочалися одразу після вступу нацистів до Києва. Починаючи з 27 вересня 1941року відбувалися щоденні страти євреїв – військовополонених і цивільних громадян. Їх пік припадає на 29 – 30 вересня, тривалість – щонайменше до кінця жовтня 1941 року. За цей час загинуло 33 771 особа. До кінця вересня 1943 р. Бабин Яр продовжував залишатися місцем регулярних розстрілів і захоронень. Серед постраждалих – комуністи-підпільники, роми, душевнохворі, заручники, моряки Дніпровської флотилії, в’язні гестапо, українські націоналісти.
Весною 1942 року починає діяти Сирецький концтабір. Бабин Яр став останнім місцем і для його численних ув’язнених. Бабин Яр – некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених.
Місця найбільших масових страт євреїв в Україні: Бабин Яр (Київ) – більше 100 000, Богданівка Одеської області – понад 40 000, Дрогобицький Яр (Харків) – близько 20 000, Кам’янець-Подільський – 23 600, Дальник Одеської області – близько 18 000, урочище Сосонки біля Рівного – понад 17 000 жертв.
Всього в фашистських таборах смерті у Другій світовій війні було знищено 6 мільйонів євреїв і мільйони людей інших національностей.
Час може зарубцювати рани та він безсилий загасити нашу пам’ять.
Це повчальний урок для нинішнього покоління, яке має знати усю правду про одну з найбільших трагедій людства.
Хай навічно збережеться пам’ять про страждання мільйонів вбитих дітей, жінок, старих людей. Хай попіл спалених стукає в серця живих та закликає до братерства людей та народів.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)