Попередження нещасних випадків на воді

Дата: 07.06.2023 16:22

На даний час визнано непридатними для купання людей водойми, що знаходяться на території Березанської громади у зв’язку з тим, що вони не відповідають вимогам «Правил охорони життя людей на водних об'єктах України» та заборонено купання на них (а саме річках, озерах, водосховищах, Тилігульському і Березанському лиманах в межах територіальної громади). Також у період військового стану в Україні заборонено купання на Чорному морі у зв'язку з мінуванням узбережжя і морських вод (розпорядження Миколаївської ОВА від 30.05.2023 № 61-р) та Березанському лимані (села Лимани, Вікторівка до виходу в Чорне море, заборона для купання та виходу човнів на воду).

Будь ласка, не ігноруйте дані попередження. Збережіть собі життя!

Загальні правила поводження на воді:

У разі надзвичайної події негайно телефонуйте за номером виклику екстрених служб: 112  (по мобільному, дзвінок безкоштовний)

На пляжах та інших місцях масового відпочинку забороняється:

• Купатися в необладнаних, незнайомих місцях.
  • Розпивати спиртні напої, купатися в стані алкогольного сп’яніння.
  • Забруднювати і засмічувати водні об’єкти.
  • Залишати сміття на березі.
  • Підпливати до моторних, вітрильних суден, веслових човнів та інших плавзасобів.
  • Стрибати у воду з катерів, човнів, а також споруд, не пристосованих для цих цілей.
  • Грати з м’ячем і в спортивні ігри в невідведених для цього місцях, пірнати у воду із захопленням, де вже  купаються люди.
  • Плавати на засобах, не призначених для цього.
  • Подавати крики помилкової тривоги, жартуючи.

Щоб убезпечити себе і своїх близьких, необхідно пам’ятати, що:

• діти у воді/ морі повинні перебувати під постійним наглядом дорослих;
  • вміння добре плавати — одна з найважливіших гарантій безпечного відпочинку на воді, але навіть хороший плавець повинен дотримуватися постійної обережності, дисципліни  і ретельно дотримуватися правил поведінки на воді;
  • купатися дозволяється при температурі води не нижче +18 градусів і температурі повітря + 20-22 градуси, у воді слід перебувати 10-15 хвилин, перед запливом необхідно попередньо обтерти тіло водою;
  • однієї з головних причин загибелі на воді є судома. Цю реакцію організму викликає різкий перепад температур, тому особливо небезпечно купатися в спеку або після фізичних навантажень;
  • не можна купатися поодинці, поруч з вами завжди повинен бути хтось, щоб у разі потреби надати допомогу;
  • у походах місце для купання потрібно вибирати там, де чиста вода, рівне піщане або гравійне дно, невелика глибина (до 2м);
  • небезпечно стрибати (пірнати) у воду в невідомому місці — можна вдаритися головою об грунт, корч і т.д., зламати шийні хребці, знепритомніти й загинути.