Гончарство як хобі та арт-терапія
Гончарна майстерність є одним з найдавніших українських промислів. Глиняні тарілки та глечики завжди були незмінним атрибутом кухні кожної української господині. І хоча сьогодні автентичні вироби замінив фабричний посуд, українці все частіше повертаються до гончарства на спеціальних майстер-класах.
На цьому тижні в Березанській громаді розпочався навчальний курс для майбутніх майстрів «Основи гончарства з декоруванням (ідентичним) художнім розписом». Цей курс включає в себе не тільки гончарство, а й глинотерапію.
Він триває 5 днів і в ході навчання жителі громади із числа соціальних працівників, психологів, працівників освіти та культури, а також народних умільців, які бажають долучитися до програми знайомляться та засвоюють базові знання та відомості про глину як основний матеріал для виробів та глинотерапії, специфіку роботи на гончарному колі та з піччю, вибір матеріалів та інструментів декорування.
Навчальний курс проводить @Любов Паранюк — художниця, майстриня, яка відроджує унікальний таврійський розпис, пов’язаний з історією та мистецтвом мешканців півдня України.
В рамках цього курсу наші майстрині – Тетяна Кравець, Ірина Романюк, Валентина Волошина, Альона Прокопишен та Наталка Ковальчук - набудуть навичок гончарства та вже найближчим часом зможуть проводити заняття для мешканців своєї громади.
Ініціатива впроваджується в рамках проєкту «Програма ЄС Міцні Регіони – Спеціальна програма підтримки України» співфінансується Європейським Союзом та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)