Березанська громада
Миколаївська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ХТО МАЄ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ СТАТУСУ ДИТИНИ, ЯКА ПОСТРАЖДАЛА ВНАСЛІДОК ВОЄННИХ ДІЙ ТА ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТІВ?

Дата: 22.09.2023 11:35
Кількість переглядів: 74

Повномасштабне вторгнення агресора на територію нашої держави призвело до багатьох трагічних наслідків, значно збільшивши кількість людей, які потребують соціального захисту та допомоги. Особливо тривожна статистика, що стосується підростаючого покоління: за даними державного порталу розшуку дітей, в період з 24 лютого 2022 року по 21 вересня 2023 року, загинуло 504 дитини, 1124 – поранено, 1240 – зникло, 19546 – депортовано, 13 – постраждало від сексуального насильства. Але точні цифри наразі встановити неможливо через активні бойові дії й тимчасову окупацію деяких українських територій.

Фото без опису

Так серед населення почав поширюватись термін «діти війни» не тільки по відношенню до людей, які народились до закінчення Другої світової війни, а й щодо сучасників. Чинне законодавство України визначає цей статус як «дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів».

Першого червня 2023 року постановою Кабінету Міністрів України №547 було внесено зміни до Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2017 року №268. За визначеним механізмом, на отримання відповідного статусу можуть претендувати діти, а також особи, які на час воєнних дій, збройних конфліктів, збройної агресії Російської Федерації не досягли 18 років (повноліття), і в результаті:

  1. отримали поранення, контузію, каліцтво;
  2. зазнали фізичного, сексуального насильства;
  3. були викрадені або незаконно вивезені за межі України;
  4. залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;
  5. незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;
  6. зазнали психологічного насильства.

         Під час надання дитині статусу заявником визначається обставина, яка мала найбільший негативний вплив на стан здоров’я та розвиток дитини, й відповідно до цього формується пакет підтверджуючих документів.

Для отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, до служби у справах дітей можуть звернутись:

  1. законний представник дитини;
  2. її родичі (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра);
  3. вітчим, мачуха;
  4. представник органу опіки та піклування.

         Дитина, якій виповнилося 14 років, має право самостійно звернутися до служби у справах дітей та подати необхідні документи.

         Рішення про надання або відмову в наданні статусу приймається органом опіки та піклування Березанської селищної ради протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви про надання статусу за результатами розгляду комісії з питань захисту прав дитини.

         За детальними роз’ясненнями щодо оформлення заяв звертайтеся щовівторка та щочетверга до служби у справах дітей, яка знаходиться на ІІ поверсі адмінбудівлі Березанської селищної ради, каб. №19.

         Мешканці старостинських округів можуть взяти перелік необхідних документів у соціальних працівників.

 

 

 

 

 

 

 

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь