Березанська громада
Миколаївська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ЯК ЗМЕНШИТИ РИЗИК ТРАВМ В ПЕРІОД ОЖЕЛЕДИЦІ

Дата: 27.11.2023 14:05
Кількість переглядів: 138

  • Про всяк випадок бути цілком готовим під час ходьби в такі дні - впасти.
  • Ходіть не поспішаючи, ноги трохи розслабляйте в колінах, ступайте на всю підошву. Руки, по можливості, не повинні бути зайняті сумками. Пам'ятайте, що поспіх збільшує небезпеку травмувань, тому виходьте із будинку не поспішаючи.
  • При порушенні рівноваги швидко присядьте, адже це найбільш ефективний спосіб утриматися на ногах.
  • Фото без опису
  • При падінні намагайтеся якомога менше завдати шкоди для свого здоров'я. Відразу присядьте, щоб зменшити висоту. У момент падіння згорніться клубком, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотіться - удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.
  • Не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість не тільки падіння, але й більш важких травм, особливо переломів.
  • Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.
  • Не прогулюйтеся біля самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, або ж автомобіль може виїхати на тротуар.
  • Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в період ожеледиці. Пам'ятайте, що під час ожеледиці значно збільшується гальмі-ний шлях автотранспорту, тому падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести до каліцтва, а в гіршому випадку - до загибелі.
  • Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп'яніння травми найчастіше важкі, всупереч переконанню, що п'яний падає завжди вдало. У стані сп'яніння люди не такі чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткові проблеми та неприємності.
  • Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з непередбачуваними наслідками.
  • Щоб уникнути небезпеки, тримайтеся подалі від будинків - ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку становлять бурульки, особливо в період танення льоду та снігу.
  • Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти на вас з настанням потепління, необхідно пам'ятати, що не можна заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності необхідно самому звертати увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків.

БЕЗПЕКА ВОДІННЯ АВТО В ОЖЕЛЕДИЦЮ

У зв’язку із погіршенням погодних умов недосвідченим водіям потрібно утриматись від керування транспортними засобами, а усім іншим суворо дотримуватися Правил дорожнього руху. Під час керування транспортними засобами, необхідно буди уважними та обережними, чітко дотримуватися вимог Правил дорожнього руху, обирати безпечну швидкість та дистанцію руху, а також уникати різкого гальмування та маневрування транспортним засобом.

Лід буває різний. Найбільш слизько - при температурі близько 0°С. При температурі нижче - 20°С на ньому немає води. Зледеніння може бути суцільним на великій протяжності дороги або на невеликих ділянках. Якщо ви виїхали на ожеледь, головне – не розгубіться, а пам'ятаєте основні правила для забезпечення безпечного руху в цих умовах.

3 метою запобігання ускладнень у дорожньому русі та попередження скоєння дорожньо-транспортних пригод у черговий раз необхідно звернути увагу на технічний стан свого транспортного засобу. Перевірити ефективність роботи гальмівної системи, функціонування зовнішніх освітлювальних приладів, елементів очищення та обігріву вікон, а також потурбуватися про зимові шини для транспортного засобу.

Багато водіїв, на жаль не усвідомлюють особливостей керування автомобілем на слизькій дорозі. Коли шини потрапляють на ожеледицю, їх зчеФото без описуплення з дорогою відразу знижується в 4-5 разів, що у свою чергу в декілька разів збільшує гальмівний шлях транспортних засобів. А це означає, що швидка зупинка автомобіля просто неможлива. Такі дорожні умови вимагають від водіїв підвищеної уваги до заходів власної безпеки і бездоганного дотримання Правил дорожнього руху.

Тому слід дотримуватись наступних рекомендацій щодо управління автомобілем в умовах ожеледиці та снігового накату:

  • не гальмувати різко на слизькій дорозі, це не тільки марно, але й небезпеч
  • но. Різке гальмування призводить до блокування коліс і збільшення гальмівного шляху, а найчастіше до втрати керованості. Найбільш актуальним запобіжним засобом у сформованих умовах є дотримання безпечної дистанції, що дає можливість безперешкодної зупинки і гальмування. Для того, щоби попередити про майбутнє гальмування водія ззаду рухомого автомобіля, можна кілька разів торкнутися педалі гальма, привертаючи увагу миготливим стоп-сигналом. Не вдавайтеся до екстреного гальмування, якщо це не пов'язано з необхідністю запобігання ДТП;
  • проїжджаючи небезпечну ділянку, намагайтеся зберігати швидкість постійною, педаллю акселератора користуйтеся дуже обережно, плавно, м'яко. Не робіть різких рухів кермом та маневрів;
  • при русі на мостах та естакадах будьте особливо уважні. Крижаний шар на цих ділянках дороги з'являється раніше, ніж всюди, а зникає пізніше. У цих зонах уникайте різких рухів кермом, газом, гальмами;
  • на слизькій дорозі краще уникати різких маневрувань і обгонів. При русі на підйом, вибирайте таку передачу, щоб не доводилося переключатися до повного завершення підйому. Під час спуску не натискайте на педаль зчеплення, при керуванні авто на швидкості плавно гальмуйте;
  • не забувайте про пішоходів. Люди, що переходять дорогу, можуть посковзнутися і впасти. Тому намагайтеся не налякати пішохода різкими звуковими і світловими сигналами. Наближаючись до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму;
  • не нехтуйте власною безпекою та безпекою пасажирів. Уважно стежте за прогнозами синоптиків;

В умовах снігопаду необхідно дотримуватися швидкісного режиму, правил паркування (аби не заважати роботі снігоприбиральної техніки). Якщо виникає необхідність зупинитися, знижуйте швидкість поступово. А при зупинці включайте аварійну світлову сигналізацію.

Більше половини дорожньо-транспортних пригод, як правило, пов'язані з наїздами на пішоходів. Тому слід пам'ятати про те, що водій повинен поступатися людям, які перетинають проїзну частину, а пішоходи своєю чергою зобов'язані переходити максимально обережно в спеціально встановлених для цього місцях.

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь