Березанська громада
Миколаївська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Відбулось чергове засідання топонімічної комісії

Дата: 25.01.2024 08:54
Кількість переглядів: 114

24 січня за участю селищного голови Валерія Хоміцького в залі засідань відбулося чергове засідання топонімічної комісії з питань перейменування вулиць та населених пунктів, розташованих на території Березанської територіальної громади. На засіданні також були присутні активні мешканці, які бажали  виразити свою позицію стосовно перейменування.

Фото без опису

Членами комісії взято до відома результати громадського обговорення щодо перейменування вулиць та населених пунктів Березанської  територіальної громади, яке проходило  з 14 грудня 2023-го по 22 січня 2024 року.

Старости Лиманівського, Матіясівського, Щасливського, Краснопільського, Калинівського, Ташинського та спеціаліст  Дмитрівського старостату надали протоколи зборів жителів  за місцем проживання щодо запропонованих нових назв вулиць, а саме: Чкалова (Андріївка) – Соснова; Чкалова (Вікторівка) – Морська; Чкалова (Новоселівка) – Прибережна; Суворова (А-Зорине) – Зоряна; Суворова (Матіясове) – Кринична; Гагаріна (Щасливе) – Лісова; Гагаріна (Ташине) – Каштанова; Гагаріна (Калинівка) – Миру; Гагаріна (Вікторівка) – Сонячна; Шмідта (Лимани) – Лиманська.

Щодо назв населених пунктів  місцевими жителями також були надані пропозиції: село Червоний Поділ перейменувати на  Степове, а  Шмідтівку  на Сосицьке.

Села Краснопілля, Красне та  Комісарівку – за результатами сходу громадян (а в них взяло участь близько 450 чоловік)  та наданими матеріалами, місцеві жителі вирішили  не перейменовувати, спираючись на історичні довідки, діючі словники та роз’яснення сучасних мовознавців.   

ДОВІДКОВО: Комісарівка. Після скасування кріпосного права  в 1861 році на територію села прибув урядник Комісаров, який наділяв селян землею. Це були вихідці із центральних областей України із сіл Волково і Балаєво. Тож назва села походить від прізвища Комісаров. Місцеві мешканці на сходці села проголосували (121 голос) за те, щоб залишити назву села незмінною.

Краснопілля.  Засноване німецькими колоністами-переселенцями і мало назву Блюменфельд, що перекладається як «квіткове поле». Після 1944 року село називали Червоне поле, Червонопілля, пізніше  - Краснопілля ( «красне» - у значенні «гарне»).  На сходці села за те, щоб залишити назву села Краснопілля незмінною, проголосувало 27 осіб.

КРАСНЕ було назване   німецькими колоністами  в 1870 році і не змінювало її з часу заснування. Прив’язка назви  села до кінно-поштової станції з «красною» черепицею, яка начебто була розташована в селі Красне, не знаходить свого підтвердження. Щодо самого слова «красне», то це суто українське слово, яке означає «гарне», «прекрасне». Більше двохсот місцевих  жителів проголосували та прийняли рішення залишити назву села Красне незмінною.

 

Голосування членів комісії за пропозиції, надані представниками старостинських округів,  щодо нових назв вулиць та сіл громади проводилося шляхом підняття руки: всі прийняті місцевими мешканцями пропозиції члени комісії підтримали одноголосно.

Аналізуючи результати онлайн-голосування та усних пропозицій перейменування вулиці Суворова в селищі Березанка, що надійшли до селищної ради, комісія дійшла висновку, що серед опитуваних низький відсоток  власне мешканців цієї вулиці. Тож головою селищної ради було внесено пропозицію зібрати сходку жителів вулиці Суворова, яка відбудеться сьогодні о 17.00 годині  на привокзальній площі, для остаточного прийняття рішення. Голова комісії Людмила Кравцова також запропонувала на цей час  продовжити опитування як в онлайн-форматі так і шляхом збору підписів.

Остаточне рішення по перейменуванню вулиці Суворова в селищі Березанка буде прийнято на черговому засіданні топонімічної комісії.

 

 

 

 



Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь