НОВИЙ ВІЗИТ – СТАРІ ПРОБЛЕМИ: черговий виїзд служби у справах дітей
Як відомо, для люблячих та відповідальних батьків благополуччя власних дітей на першому місці. Більшість дорослих не тільки готові тяжко працювати, аби забезпечити своїх чад усіма можливими матеріальними благами, а й намагаються приділяти максимум уваги їх духовному й інтелектуальному розвитку. Мова йде про батьківський контроль за навчальним процесом, організацію спільного дозвілля, увагу творчій самореалізації дитини.
Дійсно, виховання – це трудомісткий процес, який забирає багато сил, енергії та часу. Проте, на жаль, не всі усвідомлюють його важливість для подальшого становлення юної особистості. Деякі батьки не те, що ігнорують основні виховні моменти, а й взагалі не турбуються про створення елементарних побутових умов для своїх синів та доньок. І досить часто справа не в плачевному фінансовому становищі родини, а в звичайній ледачості та безгосподарності.
Для прикладу, чергове розчарування чекало на представників соціальних служб під час рейду, який проводився 29 січня 2024 року з метою перевірки умов проживання родин, що опинились в складних життєвих обставинах. Працівникам старостату, служби у справах дітей, Центру соціальних служб вкотре довелось пояснювати багатодітній матері, що її малеча живе в справжнісінькому «смітнику під дахом». В будинку холодно, адже піч не розтоплена. Всюди панує антисанітарія, стоїть їдкий запах сечі і зіпсованих продуктів. Постільна білизна брудна, дитячі речі та предмети повсякденного вжитку розкидані по всіх кутках. Запаси їжі зберігаються неналежно, готові страви, як-то кажуть, не першої свіжості. І це при тому, що жінка має запаси дров, користується можливістю отримувати соціальні виплати від держави, завдяки співпраці селищної ради з благодійними фондами забезпечена теплим одягом та взуттям, неодноразово одержувала гуманітарну допомогу. Навіть нова побутова техніка, яку господиня нещодавно придбала, не змінює загальну картину.
Більше того, жахає і стан прилеглої території: під парканом «красуються» кучугури непотребу, а це безпосередньо при в’їзді в село. На городі – повноцінне сміттєзвалище. Найстрашніше, що такий уклад життя діти наслідуватимуть у майбутньому, переймаючи приклад матері, яка вочевидь не розуміє, що від неї вимагається. А треба не так вже й багато – взяти віник і замести підлогу, поскладати речі, випрати одяг, викупати і нагодувати дітей у теплій хаті. Ніхто не вимагає робити дорогі ремонти й купувати нові меблі, але заради дітей тримати власну оселю в чистоті – цілком реальна задача. Якщо для матері це занадто складно, то вона разом з дітками буде направлена до Обласного центру соціально-психологічної допомоги, де протягом 3 місяців її навчатимуть основам ведення домашнього господарства та дотриманню гігієни.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)