В Березанському селищному будинку культури відзначили Міжнародний день лялькаря та Всесвітній день поезії
Сьогодні, 21 березня в Березанському селищному будинку культури відзначили Міжнародний день лялькаря та Всесвітній день поезії.
21 березня — це той день, коли варто привітати лялькарів – майстрів своєї справи — людей, безумовно, творчих, чия нестримна віра в добро дарує радість не тільки дітям, а й багатьом дорослим у всіх країнах нашої планети.
В залі місцевого будинку культури організували виставку робіт авторських іграшок та народних ляльок-мотанок, добре нам відомих,місцевих майстринь нашої громади Ольги Костюк, Тетяни Кравець, Альони Ворони, Ірини Романюк та Альони Прокопишеної.
Свої дебютні роботи, ляльки-мотанки, також представила зібранню юна майстриня з Матіясового – Анастасія Мисенко. Талановита дівчина захоплюється декоративно-прикладним мистецтвом та малює власні картини.
Майстриня обласного народного творчого об’єднання «Прибужжя» Миколаївського обласного центру народної творчості Ольга Костюк провела пізнавальну екскурсію з історії виникнення ляльки-мотанки та презентувала декілька своїх робіт - оберегові та авторські ляльки. Також Ольга Василівна розповіла про свої композиції, які були створені під час війни, які зараз знаходяться на виставці в Миколаєві, але обов’язково будуть представлені поціновувачам прекрасного нашої громади.
Українська мотанка є не просто іграшкою, а й оберегом, символізує непереривний зв’язок між поколіннями. Це ніби ниточка, що поєднує весь рід. Можна довго перераховувати всі символи, які втілює в собі мотанка. Але найголовніше те, що вона єднає нас із нашими предками та оберігає людину на якомусь енергетичному рівні. Окрім того це чудовий приклад автентичного українського мистецтва, який вирізняє нашу культуру серед інших. Як і українська поезія…
Ведучі заходу – директорка будинку культури Наталія Ломейко та Валентина Волошина – вдало поєднали ці дві віхи мистецтва, мета яких - створювати прекрасне. Під час творчого заходу звучали поетичні рядки українських авторів, у віршах яких присутня любов до України, до свого народу, до життя.
Потужний і водночас зворушливий вірш, в якому показано війну очима дітей, продекламувала Світлана Таран, наголосивши на тому, що в пеклі війни найбільше страждають діти — безпорадні і беззахисні, вони не можуть захиститися від жорстокості ворога і безвідповідальності дорослих. А на завершення зустрічі Нікіта Губернаторов виконав музичну композицію, яка надихнула всіх присутніх на краще майбутнє для нас усіх, для України.
Мистецтво дозволяє нам не падати духом, вірити у правду, любов, у свою Батьківщину. Особливо це актуально сьогодні – коли Україна потерпає від агресії окупантів. Тож, не дивно, що цьогорічний творчий захід, присвячений Всесвітньому дню поезії та Міжнародному дню лялькаря, був просякнутий патріотизмом.
Втім, патріотизм – це не про війну. Патріотизм – це про любов. Любов до України та до людей, які живуть і боряться на нашій землі.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)