Березанська громада
Миколаївська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

РАПІЙ Роман Олексійович

Дата: 29.03.2024 14:55
Кількість переглядів: 162

Фото без опису

Славну *** мотопіхотну бригаду  знають не лише в Україні, а й за кордоном. Адже за війною, яку розв’язала росія проти нас, спостерігає весь світ. І не даремно бригада гордо носить почесну відзнаку від Президента України «За мужність і відвагу»,

Повномасштабне вторгнення в Україну, що почалося в четвер 24 лютого 2022 року, підрозділи бригади зустріли на позиціях Сєвєродонецького району Луганської області. І відтоді – жодного дня повноцінного відпочинку. У складі цього з’єднання захищав Україну від рашистської нечисті й наш земляк – командир *** танкового взводу сержант Роман Олексійович РАПІЙ.

Роман народився в Одесі 12 серпня 1983 року. Батьки – вихідці з Овідіопольського району, що розташований неподалік від Одеси на березі Дністровського лиману. Влітку хлопець часто приїжджав до бабусі, що жила в селі. Захоплювався рибалкою, любив поганяти з хлопцями в футбол. Ці дві найбільші пристрасті Роман проніс через все своє життя. Там в бабусиному селі ще учнем познайомився з Оксаною. Шкільне захоплення переросло у велике кохання. Після закінчення школи хлопець пішов навчатися до професійно-технічного училища, де здобув фах електрозварника. Почав працювати.

Згодом Роман та Оксана побрались, у молодої пари народилось двоє донечок – Ліза та Валя. До Березанки подружжя Рапіїв перебралося десять років тому. Тоді на місці колишнього комбікормового заводу почали будувати олійно-екстраційний завод і Романа , як вже досвідченого зварювальника, запросили на роботу. Там він і працював, туди ж і дружина влаштувалась, коли вийшла з декретної відпустки по догляду за сином Артемом.

Роман намагався забезпечити родину всім необхідним, коли була потреба – брався за будь-які підробітки. Трохи відпочинку давав собі лише зрідка, коли йшов у відпустку. Рибалити вибирався аж на Дністер, й ретельно готувався до цієї поїздки цілий рік.

Змінити розмірений плин життя чоловік вирішив у 2019-му, коли підписав контракт й пішов на службу до Збройних Сил України. В якийсь момент Роману стало несила дивитися на те, як російські найманці плюндрують мирне життя українців в Донецькій та Луганській областях. Тож вирішив поповнити лави оборонців рідної країни й обрав для себе стезю танкіста.

Війну Роман Рапій зустрів на Луганщині, командуючи *** танковим взводом *** бригади. До закінчення контракту залишались лічені тижні. Спочатку була оборона Лисичанська. Воював Роман уміло й відважно. Про це свідчить і відзнака, якою був нагороджений в березні 2022-го, - нагрудний «Знак Пошани». Її вручають військовослужбовцям за значний особистий внесок у справу розбудови, розвитку та забезпечення життєдіяльності Збройних Сил України, досягнення високих показників у військовій службі.

А наприкінці літа того ж року бійці бригади взяли активну участь у визволенні Правобережжя Херсонщини. Долаючи шалений опір рашистів, через густо заміновані поля, Роман з побратимами звільняли окуповані села. Особливо жорстокі бої точилися біля населених пунктів С. та Д. В одному з таких запеклих боїв  Роман Рапій і загинув. З 1-го вересня 2022 року зв'язок з ним обірвався і   воїна вважали зниклим безвісти, лише через півтора року вдалося повернути тіло героя та поховати в Березанці, де проживає його дружина з дітьми.

Українці ніколи не забудуть тих, хто у важку годину взяв до рук зброю і, ставши на захист рідної землі, віддав найдорожче – власне життя, полинувши в небо Світлими Янголами. Вічна пам'ять Героям! Вічна слава мужньому воїну РАПІЮ Роману Олексійовичу!

Матеріали взято з газети «Березань», автор - Б. ГАМУГА.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь