Щеплення: за чи проти?
Історія вакцинації нараховує 200 років.
З самого початку було два табори: ті хто за і ті хто проти. Хто правий?
У середині 90-х років статті проти вакцинації привели до епідемії дифтерії в Україні та Росії, коли в 1995 році захворюваність зросла до 50 тис. випадках в Миколаївській області захворіло 412 чол., з них 10 померло, вони не були щеплені.
В 2007 році в Миколаївській області був спалах епідпаротиту, в 90% випадків захворівши були не щеплені до року, а захворіло до 3000 дітей.
Щеплення дітей проти гепатиту В в Миколаївській області почалися в 2001 році і захворюваність зменшилась з 335 дітей до 129, а в 2004 році захворіло всього 7 дітей, які не були щеплені.
А по даним ВООЗ в світі більше 2-х мільярдів людей інфіковано вірусом гепатиту В, який також небезпечний для здорових людей, гепатит В щорічно вбиває 1 млн. осіб.
Щеплення проти гепатиту А не обов’язкове, але тільки завдяки вакцині проти гепатиту А «Хаврикс» стала можлива локалізація спалаху гепатиту в Доманівці в 2004 році.
Факти говорять за себе!
Наприклад при укусі собакою, при підозрі на сказ, щеплення це єдиний захист від смертельної хвороби.
Кажуть, що від щеплення можна захворіти, але у вакцинах доза до того мала, що захворіти неможливо.
На щеплені за 200 років виросло не одне покоління людей.
Тільки в Миколаївській області робиться у середньому 553 тис. щеплень за рік.
У всіх прогресивних державах прийняті Закони і програми по імунізації.
В Україні діє Закон «Про захист населення від інфекційних хвороб», згідно Закону обов’язкові щеплення проти 9 хвороб – дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, туберкульозу, віруси гепатиту В, кору, епідпаротиту, краснухи.
Планова імунізація цих захворювань щорічно рятує приблизно 50% населення.
Наприклад, у Європі не щеплять проти туберкульозу, тому що у них з цією хворобою вже справилися, а в Україні епідемія – туберкульозу, тому щеплення обов’язкові.
По даним ВООЗ – ХХІ століття - це століття вірусних захворювань і ефективна боротьба з ними можлива тільки за допомогою щеплень. Щепленнями можна не тільки управляти захворюваністю, але і ліквідувати її.
В Україні завдяки щепленням з 2004 року вдалося знизити захворюваність практично на всі зазначені інфекції, а поліомієліт з 2002 року в Україні ліквідовано, і дай бог всім вченим світу нових ідей для створення вакцин проти Віл-інфекції, проти раку, гепатиту С та інших небезпечних хвороб для захисту теперішнього та майбутнього людства.
З повагою, завідувач Березанським ЛВ
Володимир ПАВЛОВЕЦЬ
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)