Знайшов боєприпас - телефонуй 101!
Одне з найбільших відлунь збройної агресії країни-агресора щільність замінувань тимчасово окупованих територій та щоденні обстріли територій Держави, після яких наші землі всіяні нерозірваними вибухонебезпечними предметами та їх залишками.
Тож питання мінної безпеки на сьогодні стоїть гостро не тільки на полях боїв, а й всюди де ставала нога ворога або куди долітали боєприпаси.
Тож, кожному українцю необхідно знати правила безпеки та алгоритм дій у разі виявлення предмета, ззовні схожого на боєприпас
Запам'ятайте, найголовніше правило мінної безпеки - за можливості не наближатися до місць бойових дій. Якщо ви потрапили у небезпечну зону, дотримуйтеся наступних рекомендацій:
Не наближайтеся до будь-яких підозрілих предметів, а також покинутої воєнної техніки, автівок, частин екіпірування тощо.
Не підіймайте з землі підозрілі й схожі на боєприпаси предмети.
Якщо ви подорожуєте автомобілем, не з’їжджайте з головної дороги на узбіччя, лісосмугу чи в ліс. Тримайтеся асфальтованих доріг, адже там складніше сховати міни. Намагайтеся об’їжджати ями та вибоїни на дорогах, бо вони можуть слугувати схованкою для міни. Будьте особливо пильними біля критично важливих об’єктів інфраструктури.
Якщо ви побачили вибухонебезпечний або підозрілий предмет на дорозі:
У жодному разі не наближайтесь та не підіймайте.
Попередьте про небезпеку людей поруч.
Якщо ви знайшли предмет на асфальтованій дорозі, обережно спробуйте позначити це місце одягом, палицями чи камінням. Але робіть це, не наближаючись до нього. Не намагайтеся копати чи вбивати щось поруч із предметом.
Якщо ви впевнені, що дорога позаду вас безпечна (асфальтована, без ям та вибоїн), обережно відійдіть від предмета на відстань не менше ніж 100 метрів.
Зателефонуйте за номером 101 чи 102, вкажіть якнайточніше місце знаходження знахідки та чекайте на допомогу.
Бережіть себе та пам'ятайте ці прості правила, які бережуть життя!
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)