Громаді презентували GIS-АТЛАС "ЄДИСАН" - елітарний проєкт, який підтверджує безперервність та спадковість цивілізації на території нашої громади
Вчора, 1 серпня, в «Центр культурної спадщини ЄДИСАН» презентували GIS-АТЛАС "ЄДИСАН" - це масштабний та елітарний проєкт, який підтверджує безперервність та спадковість цивілізації на території нашої громади.
Над GIS-Атласом працювали Олексій Сидорчук - очільник ГО " ЕКО Березань", Віктор Дробний - історик , краєзнавець об'єднання краєзнавців Миколаївського району, очільник ГО "Об’єднання краєзнавців "Світовид" та розробник електронної версії Атласу Іван Голтуренко.
Віктор Дробний ознайомив присутніх з історією виникнення поселень на території нашої громади починаючи з періоду енеоліту, переплітаючи свою розповідь з цікавими епізодами з життя наших пращурів та підкреслюючи взаємозв'язок поколінь й унікальність рідної землі.
«Тут немає місця міфам "Нової Греції", "Новоросії" щодо так званих претензій їх на нашій території. Наголошуємо, що єдиним державотворчим компонентом мозаїки Єдисану є український, а саме українці (часів Русі, чи Великого Князівства Литовського, Жемайтського та Руського, чи Османської доби, доби козацтва тощо) є прямими нащадками древніх цивілізацій, що тут жили та творили самобутню культуру, продовжували пряму генеалогічну лінію та освоювали, розвивали наш рідний Степ»,- сказав Олексій Сидорчук під час презентації.
Зустріч пройшла у теплій та доброзичливій атмосфері, залишивши у присутніх позитивний та піднесений настрій.
В планах «Центр культурної спадщини ЄДИСАН» - проведення еко-етно-фестивалю "ЄДИСАН-ТИЛІГУЛ" та створення настільної гри для учнівської молоді "Загадки та Скарби ЄДИСАНУ". Тож бажаємо команді ЄДИСАНУ успіху в їх реалізації.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)