Виплати людям з інвалідністю з дитинства та дітям із інвалідністю: як оформити онлайн

Дата: 13.08.2024 13:43

Сьогодні у рубриці «Цифрова безбар’єрність» розбираємось із питанням оформлення державної виплати людям з інвалідністю з дитинства та дітям, що мають інвалідність.

Ці виплати нині можна оформити онлайн за допомогою Порталу Дія, не виходячи з дому.

Отже, кошти від держави можуть отримати люди з інвалідністю з дитинства та законні представники дітей з інвалідністю (віком до 18 років).

💞 Виплати українцям з інвалідністю з дитинства призначаються на весь час інвалідності.

Для людини з інвалідністю виплати може оформити зокрема:

- опікун;

- усиновлювач;

- батько або матір;

- один із батьків-вихователів;

- законний представник.

💵 Гроші можуть отримати й іноземці та особи без громадянства зі статусом біженців в Україні. Виплата надається не менше прожиткового мінімуму: 2361 грн.

Разом із цим можна отримати надбавку на догляд за дитиною з інвалідністю. Людина, яка досягла 18 років і має інвалідність теж може отримати надбавку на догляд. Розмір такої підтримки становить від: 2361 до 8044,7 грн.

💡Як оформити заяву на виплати онлайн:

🧩Натискаємо в Дії «Подати заяву» та проходимо авторизацію;

🧩Зазначаємо, для кого потрібно отримати виплату;

🧩Обираємо вид допомоги, яку необхідно отримати, та спосіб її отримання;

🧩Додаємо скан-копії документів 🖇️

Зображення мають бути чіткими, із видимим текстом та печатками;

🧩Перевіряємо дані, підписуємо заяву електронним підписом або Дія.Підписом та надсилаємо.

🔓 Статус розгляду заяви відображатиметься в особистому електронному кабінеті на порталі Дія.

Також оформити виплати можна офлайн, детальніше про це - на нашому сайті за посиланням https://www.msp.gov.ua/news/23943.html

#цифровізаціясоціальноїсфери