11 вересня - Всесвітній день боротьби з тероризмом
Починаючи з 2008 року 11 вересня щорічно відзначають Всесвітній день боротьби з тероризмом. Це день пам'яті про трагедію, яка сталася 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку та Вашингтоні, коли літаки з терористами врізалися у вежі-близнюки та Пентагон. Унаслідок нападу загинуло 2 996 осіб, понад 6 000 осіб отримали поранення. Серед загиблих – громадяни 77 країн. Нью-Йорк втратив в аварії веж 441 співробітника екстрених служб. Виконавцями терористичних актів 11 вересня 2001 року стали 19 осіб, пов'язані з терористичним угрупуванням «Аль-Каїда».
І майже відразу Білий дім оголосив всесвітню війну тероризму. США вдалося зробити неймовірне – зібрати глобальну коаліцію. У загальному підсумку 160 країн приєдналися до запропонованих США негайних заходів з пошуку терористів і джерел їх фінансування. Далі розпочалася військова операція в Афганістані, яка стартувала через небажання талібів віддавати бойовиків терористичного угрупування «Аль-Каїда», – організації, що взяла на себе відповідальність за теракти 11 вересня.
27 країн направили свої контингенти на операцію в Афганістан. Вперше в історії НАТО була застосована 5 стаття Статуту організації, що змушує всіх долучитися до колективної відповіді. Втім, міжнародна коаліція включала в себе не лише військові контингенти країн-союзників США по НАТО, але навіть і нейтральних держав – Австрії, Швеції, Фінляндії, Швейцарії. Туди ж входила росія. Свою допомогу надали Міноборони таких держав, як Монголія і Грузія, Вірменія та Азербайджан. Україна відправила взвод саперів, який працював у шведському секторі. Паралельно з цим в рамках глобальної антитерористичної коаліції велася робота з ліквідації джерел фінансування терористів, окремо був налагоджений обмін інформацією між спецслужбами різних країн.
Суть тероризму полягає у цілеспрямованому та свідомому застосуванні насильницьких актів, організації вибухів та підпалів, викрадення людей із застосуванням тортур, вбивства та захоплення заручників з метою залякування державних структур та звичайного населення для досягнення злочинної мети. Усі терористичні акти супроводжуються насильством або погрозою насильства, спрямованого здебільшого проти цивільного населення. При цьому висуваються конкретні умови з боку терористів. Теракти частіше за все мають політичні мотиви та відбуваються так, щоб привернути якомога більшу увагу суспільства.
Сьогодні тероризм із поодиноких випадків переростає в масове явище та стає невіддільною частиною політичних та економічних процесів у світі. Терористичною діяльністю займаються не лише окремі особи чи організації, але й держави. Боротьба з тероризмом спрямована на своєчасне виявлення та запобігання діяльності терористів, а також мінімізацію можливих наслідків терористичної діяльності.
росія – це країна-терорист! 23 листопада 2022 року, депутати Європарламенту проголосували за визнання росії державою-спонсором тероризму. Резолюцію підтримали 494 європарламентарі, 58 були проти, 44 утрималися. Подібним рішенням європарламентарі «хочуть підготувати підґрунтя для того, щоб путін та його уряд були притягнуті до відповідальності за свої злочини перед міжнародним трибуналом».
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)