Реєстрація новонародженого: покрокова інструкція

Дата: 20.09.2024 13:42

Сучасні батьки цінують свій час. Тому пропонуємо розглянути зручне рішення для оформлення документів на новонароджену дитину.

Державна реєстрація народження проводиться шляхом внесення відомостей у Державний реєстр актів цивільного стану громадян, із видачею свідоцтва про народження, яке підтверджує факт реєстрації народження дитини.

Пакет сервісів під назвою "єМалятко" ("Електронне малятко") – це комплексна послуга з державної реєстрації народження дитини й одночасного отримання свідоцтва про народження дитини, а також 9 інших державних послуг, потрібних для новонародженої дитини, які можна отримати за спрощеною та зручною процедурою онлайн чи офлайн.

Державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові. Походження дитини визначається відповідно до Сімейного кодексу України.

Батьки можуть зареєструвати малюка подавши заяву в письмовій, усній формі чи в електронному вигляді за місцем народження дитини або за місцем проживання батьків.

Відповідно до частини 3 статті 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» передбачено, що державна реєстрація народження дитини проводиться не пізніше одного місяця з дня її народження.

Державну реєстрацію народження дитини можна здійснити кількома способами:

Онлайн через подачу заяви на послугу "єМалятко" на порталі ДІЯ.

Особисто у відділі державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС).

Звернувшись до адміністратора "єМалятко" у пологовому будинку.

Через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), скориставшись послугою "єМалятко".

Перелік необхідних документів

За загальним правилом для отримання свідоцтва про народження необхідно написати відповідну заяву, а також додати такі документи:

Документ, який підтверджує народження дитини:

а) медичний висновок про народження, сформований у Реєстрі медичних висновків електронної системи охорони здоров’я;

б) медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о);

в) медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (форма № 103-1/о);

г) лікарське свідоцтво про перинатальну смерть (форма № 106-2/о);

ґ) медичний документ, виданий компетентним суб’єктом іншої держави, що підтверджує факт народження, належним чином легалізований, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків (або одного з них).

Паспорт або паспортний документ, що посвідчує особу заявника, у разі якщо державна реєстрація народження проводиться не батьками, а іншою особою.

Свідоцтво про шлюб як документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини.

Рішення суду у випадках передбачених законодавством.

У разі подання заяви в електронній формі, до неї додаються електронні копії зазначених нижче документів із обов’язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису заявника.

Внесення відомостей про батьків у свідоцтві про народження

Якщо батько й мати дитини перебувають у шлюбі між собою, то батько дитини буде вказаний на підставі свідоцтва про шлюб.

Відповідно до чинного законодавства, колишній чоловік матері дитини вважається батьком дитини, якщо з моменту розірвання шлюбу, визнання його недійсним або смерті чоловіка минуло менше ніж 300 днів (10 місяців).

Якщо батьки не перебувають у шлюбі, у випадках відсутності заяви батька, спільної заяви батьків або рішення суду, запис про батька дитини в Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері. Ім’я та по батькові батька записується за її вказівкою (стаття 135 Сімейного кодексу України).