Відбулось засідання Координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків та протидії торгівлі людьми
Останніми роками громадськість України все більше переймається проблемою домашнього насильства – одного з найболючіших соціальних явищ. що найбільш приховане, часто не усвідомлюване. Однак саме домашнє насильство породжує цілу низку негативних суспільних явищ.
Координаційна рада з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків та протидії торгівлі людьми (надалі – координаційна рада) є постійним діючим консультативно-дорадчим органом при виконавчому комітеті Березанської селищної ради.
12 травня поточного року відповідно до плану роботи відбулося засідання Координаційної ради під головуванням виконуючої обов’язки селищного голови, секретаря селищної ради Ірини ГОПАЙНИЧ.
Директорка центру соціальних служб Анастасія Стружевська представила до уваги членів ради звіт про відпрацювання повідомлень стосовно домашнього насильства за 2024 та І квартал 2025 року та планування роботи в даному напрямку.
Про співпрацю з громадськими організаціями та Центром життєстійкості Березанської громади з запобігання та протидії насильству доповіла начальниця відділу соціального захисту населення та охорони здоров’я Березанської селищної ради Віра Заблоцька.
Інформацією про вчинення домашнього насильства за І квартал цього року поділилась дільничний офіцер поліції сектору превенції відділення поліції №8 Миколаївського районного управління ГУНП в Миколаївській області Ольга Степаненко. А начальниця служби у справах дітей Лілія Гонта довела до відома присутніх статистику вчинення домашнього насильства над неповнолітніми протягом звітного періоду.
У підсумку проведеного засідання голова координаційної ради Ірина Гопайнич зазначила, усім суб’єктам, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству в Березанській громаді й надалі вдосконалювати механізм взаємодії суб’єктів щодо запобігання насильствам, проводити профілактичну роботу з метою забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, адже домашнє насильство є серйозним порушенням прав людини, що вкорінене в нерівності між чоловіками та жінками й гендерній дискримінації.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)