Спалювати опале листя - шкідливо для здоров'я людини
Чому не можна спалювати опале листя?
Листя – це колосальний фільтр. Очищаючи повітря від забруднення, листя поглинають важкі метали, токсичні речовини. В повітрі міста спостерігаються такі основні домішки, як формальдегід, пил, діоксид азоту, оксид вуглецю, оксид азоту, фтористий водень, аміак, бенз(а)пірен, важкі метали (кадмій, залізо, марганець, мідь, нікель, свинець, хром).
За вегетативний період в листі накопичуються сполуки сірки, хлористого водню, алюмінію, свинцю та титану. Під час спалювання листя, гілля, сухої трави в атмосферне повітря виділяються шкідливі речовини, концентрація яких у такому диму величезна. Одна тонна тліючого листя виділяє понад 30 кілограмів оксиду вуглецю (чадний газ), який легко зв’язується з гемоглобіном крові і блокує доставку кисню до тканин організму.
Разом з листям горить сміття. Тільки "завдяки" поліетиленовому пакету в повітря надходить до 70 різноманітних хімічних сполук. Тліє листя та пластик, та дим з них містить канцерогенні речовини, які знижують імунітет людини, посилюють перебіг хронічних і серцево-судинних захворювань, вражають дихальні шляхи, сприяють розвитку онкологічних та алергічних захворювань. Особливо це відчувають люди, які хворіють на бронхіт, бронхіальну астму, риніт чи тонзиліт.
Правилами благоустрою, в населених пунктах категорично забороняється спалювати листя, суху траву та гілля, сміття, зокрема, на територіях приватних домоволодінь, підприємств, установ, організацій, навчальних закладів. Фахівці радять господарям приватних будинків листя не спалювати, а компостувати на присадибних ділянках.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)