В Березанській громаді створено спостережну комісію

Дата: 27.08.2021 13:59

26 серпня 2021 року, за клопотанням Миколаївського районного сектору №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області, на засіданні виконавчого комітету Березанської селищної ради було ухвалено рішення про утворення спостережної комісії при виконавчому комітеті селищної ради, а також затверджено Положення про комісію та персональний склад її членів.

Проект положення та персональний склад членів комісії було розроблено за участі персоналу уповноваженого органу з питань пробації та юристів юридичного відділу Березанської селищної ради.

Основними завданнями спостережної комісії є:

1. здійснення заходів щодо соціальної адаптації звільнених осіб відповідно до закону;
  2. взяття участі у процесі підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк;
  3. сприяння звільненим особам в отриманні ними соціальних пільг та гарантій, передбачених законом;
  4. вжиття заходів щодо влаштування звільнених осіб, які втратили зв’язок із сім’єю, не мають постійного місця проживання або перебування та потребують підтримки, до центрів соціальної адаптації або інших установ та закладів соціальної підтримки (догляду);
  5. вжиття заходів щодо влаштування звільнених осіб похилого віку та осіб з інвалідністю І та ІІ груп, які потребують постійного стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування, до будинків-інтернатів або інших закладів соціальної підтримки (догляду);
  6. здійснення інших повноважень у цій сфері відповідно до закону.

Головною метою уповноваженого органу з питань пробації є безпека суспільства, а отже, створення при Березанській селищній раді спостережної комісії надає можливість поліпшити стан рецидивної злочинності в громаді, убезпечити населення від хвороб, які можуть нести загрозу здоров’ю оточуючих та знизити соціальне напруження серед різних верств населення громади.

Миколаївський районний сектор №1 філії

Державної установи «Центр пробації»

в Миколаївській області