Березанська громада
Миколаївська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ДОЛУЧАЄМОСЬ ДО АКЦІЇ «Янгол-охоронець для наших воїнів»

Дата: 10.01.2023 17:57
Кількість переглядів: 169

На прохання наших захисників та захисниць в нашій постійній рубриці #ВОЛОНТЕРИ_БЕРЕЗАНЩИНИ оголошуємо акцію «Янгол-охоронець для наших воїнів».

Нещодавно повернувшись з передової, наш волонтер Юрій Бондаренко, розповів про зустріч з воїнами, передав їхні слова вдячності за надані речі і смаколики, а також прохання воїнів виготовити для них янголів-охоронців. Так, саме янголів. Для наших воїнів це важливий обережний символ.

Фото без опису Фото без опису 

Фото без опису Фото без опису Фото без опису

Тож трохи історії. «Мотанка є прадавнім сакральним оберегом, їй майже 5000 років. Вона з’явилася тоді, коли люди почали вирощувати льон. Раніше її робили з домотканого полотна, яке фарбували соком буряка, бузини тощо.

Такі ляльки можна знайти в кожній країні. Це була не лише іграшка. Вважалося, що вона захищала людину. Українська мотанка є не просто іграшкою, а й оберегом, символізує непереривний зв’язок між поколіннями та є посередником між живими та мертвими душами, має чарівні властивості. Історично вона є архетипом, адже із часу виникнення й до сьогодення зберегла багато значень.

В Україні здавна у кожній родині мотанка виконувала роль оберегу, була символом матері прородительниці та особливого зв’язку між поколіннями. Це одна з найдавніших іграшок і сакральних (священних) істот нашого народу. Прикметно, що традиційні мотанки здебільшого жіночого роду і створювали їх, як правило жінки. Це пов’язано з символікою родючості і продовження роду. У деяких культурах мотанки можна було створювати лише в певні пори року і робити її могли тільки люди, що пройшли спеціальні ритуали посвячення. До цієї роботи ставилися дуже серйозно та відповідально. Саме тому цьому ремеслу навчалися з раннього дитинства. Виготовляючи такий оберіг жінки вкладували в неї свою енергію, певні думки і побажання.

Мотанку мати передавала дочці, коли видавала її заміж, а дочка передавала своїй дитині. Це ніби ниточка, що поєднувала весь рід. Можна довго перераховувати всі символи, які втілює в себе мотанка. Але найголовніше те, що вона єднає нас із нашими предками та оберігає людину на якомусь енергетичному рівні».

І це дійсно правда, слухаючи розповіді наших захисників і захисниць, переконуєшся в цьому. Вони дійсно вірять в те, що ця невеличка лялечка збереже їхнє життя та захистить від ворожої кулі. Своїх янголів-охоронців воїни носять завжди з собою в нагрудному кармані або прикріплюють до автоматів.

Тож на сторінках нашої рубрики просимо долучитися всіх небайдужих до виготовлення ляльок-янголів.

Також можна допомогти тканиною жовтого та синього кольору. Все це прохання передавати до Березанського Будинку творчості школярів. Будемо раді будь-якій допомозі.

А зараз хочемо познайомити всіх уже з першими янголами, які нам передали з Лиманівського ліцею (виготовленням займалися і діти, і дорослі). Отримано 50 чудових ніжних янголяток.

Слова вдячності висловлюємо чарівній дівчинці Уляні та її бабусі Галині, а також відомій майстрині Ірині Романюк з Березанки за чудові обереги. Також за роботу взялися і самі працівники Будинку творчості.

На цьому тижні буде виготовлено 90 янголів-охоронців. Тож давайте всі разом подаруємо нашим воїнам шанс вижити в цій страшній війні, адже вони вірять в янголів-охоронців і в кожного воїна він повинен бути свій. З вірою до Перемоги!

#Все_Буде_Україна!

#Янголи_охоронці_для_воїнівЗСУ!


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь